Poznajmy się
Czy dokonanie rejestracji produktu medycznego jest płatne? - Wersja do druku

+- Poznajmy się (http://www.lemonfestival.pl)
+-- Dział: Ogólnikowa :) (/dzial-ogolnikowa)
+--- Dział: Wszystko o wszystkim (/dzial-wszystko-o-wszystkim)
+--- Wątek: Czy dokonanie rejestracji produktu medycznego jest płatne? (/w-czy-dokonanie-rejestracji-produktu-medycznego-jest-platne)

Czy dokonanie rejestracji produktu medycznego jest płatne? - hania_05 - 01-04-2017 10:11 AM

Witam wszystkich, prowadzę mały biznes związany z kosmetykami wykonanymi głównie z naturalnych składników. Jeden z moich wyrobów, jak się okazuje nosi znamiona produktu medycznego, więc chciałabym się dowiedzieć, czy zgłoszenie tego zgodnie z prawem, jako produktu medycznego pociąga za sobą określone koszty?

Czy dokonanie rejestracji produktu medycznego jest płatne? - Sławka - 01-04-2017 11:57 AM

No niestety moja droga koszty Cię nie omina. Każda rejestracja produktu wymaga opłacenia określonej kwoty, która wynika po prostu z przepisów. Ale wiem, że producencni często źle kwalifikuja swoje produkty, co powoduje, że wpłacają zawyżone kwoty, albo muszą robić korekty później. Warto wybrać zewnętrzną firmę do takich prac.

Czy dokonanie rejestracji produktu medycznego jest płatne? - hania_05 - 01-04-2017 02:20 PM

Czyli biznes plan trzeba przeliczyć jeszcze raz niestety…

Czy dokonanie rejestracji produktu medycznego jest płatne? - prokrastynator - 01-04-2017 04:52 PM

No akurat na to nie poradzisz, takie są przepisy i ich się nie ominie jeśli chcesz mieć produkt legalnie wprowadzony do obrotu. Ale nie martw się te koszty nie są znowu tak wysokie. Spokojnie sobie poradzisz…

Czy dokonanie rejestracji produktu medycznego jest płatne? - hania_05 - 01-04-2017 06:40 PM

No mam nadzieję, a wiecie może która firma najlepiej prowadzi tego typu sprawy, komu można zaufać w tej kwestii. Chciałabym, żeby wszystko było przeprowadzone profesjonalnie Smile

Czy dokonanie rejestracji produktu medycznego jest płatne? - kaloszka - 01-04-2017 07:45 PM

No jak chcesz profesjonalnie to tutaj http://www.specchem.eu/wyroby-medyczne.html znajdziesz z całą pewnością wszystkie odpowiedzi. Myślę, że to najlepsza i najtańsza oferta, a poza tym masz pewność, ze nic wiecej nie będziesz musiala robić.