Poznajmy się

Pełna wersja: Czy dokonanie rejestracji produktu medycznego jest płatne?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich, prowadzę mały biznes związany z kosmetykami wykonanymi głównie z naturalnych składników. Jeden z moich wyrobów, jak się okazuje nosi znamiona produktu medycznego, więc chciałabym się dowiedzieć, czy zgłoszenie tego zgodnie z prawem, jako produktu medycznego pociąga za sobą określone koszty?
No niestety moja droga koszty Cię nie omina. Każda rejestracja produktu wymaga opłacenia określonej kwoty, która wynika po prostu z przepisów. Ale wiem, że producencni często źle kwalifikuja swoje produkty, co powoduje, że wpłacają zawyżone kwoty, albo muszą robić korekty później. Warto wybrać zewnętrzną firmę do takich prac.
Czyli biznes plan trzeba przeliczyć jeszcze raz niestety…
No akurat na to nie poradzisz, takie są przepisy i ich się nie ominie jeśli chcesz mieć produkt legalnie wprowadzony do obrotu. Ale nie martw się te koszty nie są znowu tak wysokie. Spokojnie sobie poradzisz…
No mam nadzieję, a wiecie może która firma najlepiej prowadzi tego typu sprawy, komu można zaufać w tej kwestii. Chciałabym, żeby wszystko było przeprowadzone profesjonalnie Smile
No jak chcesz profesjonalnie to tutaj http://www.specchem.eu/wyroby-medyczne.html znajdziesz z całą pewnością wszystkie odpowiedzi. Myślę, że to najlepsza i najtańsza oferta, a poza tym masz pewność, ze nic wiecej nie będziesz musiala robić.
Przekierowanie